Leczenie kanałowe

Endodoncja jest działem stomatologii, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie endodontyczne, zwane popularnie kanałowym, przeprowadza się w przypadku infekcji i chorób miazgi zęba, czyli jego silnie unerwionej wewnętrznej tkanki miękkiej. Zwykle są one skutkiem nieleczonej próchnicy, albo leczonej nieprawidłowo.
Dopóki zmiany próchnicowe ograniczają się do zewnętrznych warstw zęba, można zaradzić problemowi stosując leczenie zachowawcze. Kiedy jednak zmiany chorobowe ogarną miazgę, wówczas zachodzi potrzeba przeprowadzenia leczenia kanałowego, które jest jedyną metodą pozwalającą uratować ząb. Alternatywą jest ekstrakcja zęba, czyli jego usunięcie, jednak nowoczesna stomatologia usuwanie zębów traktuje jako ostateczność.

Zalecenia

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Podstawą leczenia jest wykonanie diagnostyki obrazowej, która pozwoli zlokalizować wszystkie kanały. Samo leczenie zaczyna się od oczyszczenia tkanek zęba z próchnicy. Następnie z zęba usuwana jest miazga. Po odsłonięciu kanałów zębowych zostają one dokładnie oczyszczone, a także poszerzone. Następnie są poddawane dezynfekcji. Po wysuszeniu wypełnia się je ciekłą gutaperką. Na koniec jeszcze raz wykonuje się zdjęcie RTG, aby upewnić się, że wszystkie kanały zostały dokładnie oczyszczone. Po wszystkim trzeba jeszcze tylko odbudować naruszoną koronę zęba.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Rozwój stomatologii oddaje w ręce lekarzy coraz nowocześniejsze środki. Leczenie kanałowe może zostać bardzo usprawnione dzięki stosowanemu w naszym gabinecie mikroskopowi stomatologicznemu. Umożliwia on uzyskanie obrazu miejsca zabiegowego w aż 25-krotnym powiększeniu. Doświetla je też, dzięki czemu lekarz zyskuje jeszcze lepszy ogląd.

Zastosowanie mikroskopu ogromnie zwiększa skuteczność leczenia kanałowego - wzrasta ona do 95%. Uzyskane dzięki niemu powiększenie zwiększa precyzję zabiegu, minimalizując ryzyko pozostawienia w kanałach resztek miazgi. Pozwala też zawęzić pole zabiegowe i pracować z maksymalnym poszanowaniem zdrowych tkanek. Dzięki temu znacznie szybsze jest pozabiegowe gojenie i powrót do pełnej funkcjonalności.

Niewątpliwą zaletą mikroskopu stomatologicznego jest skrócenie czasu zabiegu. Można wykonać go w całości nawet w jeden dzień, podczas pojedynczej wizyty w gabinecie. A ponieważ zabieg zajmuje mniej czasu, to również krócej ząb jest otwarty i wyeksponowany na czynniki zewnętrzne, toteż do minimum zostaje ograniczone ryzyko infekcji.

leczenie kanałowe Żyrardów

Mikrosilnik

Stosowany w naszym gabinecie mikrosilnik endodontyczny umożliwia sprawne opracowywanie kolejnych odcinków kanału korzeniowego zgodnie z jego budową anatomiczną. Pracuje on w trybie oscylacyjnym, co oznacza, że podczas pracy nad kształtowaniem kanału urządzenie stale zmienia kierunek obrotu. Daje to możliwość opracowania większości kanałów za pomocą jednego pilnika, dzięki czemu lekarz nie musi poświęcać czasu na jego wymianę, a to przekłada się na skrócenie czasu opracowywania kanału nawet o 40% w porównaniu z narzędziami wykonującymi ciągły ruch rotacyjny.

Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?
Nie ma sprawy! Jesteśmy tu dla Ciebie! Skontaktuj się z nami klikając w przycisk poniżej:

leczenie kanałowe Puszcza Mariańska

Co możesz teraz zrobić?

Leczenie kanałowe pozwala uratować ząb, który w przeciwnym wypadku trzeba byłoby usunąć. Nowoczesne technologie w rękach wykwalifikowanych lekarzy sprawiają, że leczenie kanałowe przebiega szybciej - nawet w jeden dzień! - skuteczniej i bezpieczniej. Nie trać więc czasu, umów się na wizytę w Supradent. Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer 46 831 88 88 lub wypełniając formularz.

Zadzwoń: 46 831 88 88