Wybielanie Zębów

Wybielanie to zabieg, który pozwala uzyskać białe zęby, poprawiając w ten sposób estetykę uśmiechu. Istnieją różne metody, żeby to osiągnąć. A jakie stosujemy w Supradent?

W naszym gabinecie proponujemy 3 metody wybielania:
z użyciem lampy wybielanie regeneracyjne,
nakładkowe (domowe) oraz gabinetowe bez lampy.

Zalecenia

Wybielanie regeneracyjne

Wybielanie zębów u dentysty w systemie Prevdent to zabieg, który łączy w sobie dwa istotne dla zębów działania - nie tylko je wybiela, ale również regeneruje szkliwo. Opiera się na zastosowaniu specjalnego preparatu wybielającego oraz, opcjonalnie, lampy LED. Jest to zabieg nieco podobny do innych metod laserowego wybielania zębów, istnieją jednak również ważne różnice.

Preparat wybielający użyty w tej procedurze zawiera nano-hydroksyapatyt. To syntetyczna substancja, której naturalny odpowiednik (hydroksyapatyt) stanowi budulec zębów i kości. Dzięki zastosowaniu łatwo wnikającego w strukturę szkliwa nano-hydroksyapatytu wybielanie w tym systemie nie tylko regeneruje szkliwo, ale też znosi nadwrażliwość zębów, zarówno podczas zabiegu jak i już po nim. Tym samym Pacjenci o nadwrażliwych zębach, dla których zabiegi stomatologii estetycznej mogą wiązać się z dyskomfortem, nie muszą się w tym wypadku obawiać.

Zabieg podzielony jest na trzy etapy - usuwanie plam, wybielanie i naprawę szkliwa. Samo wybielanie może odbyć się z naświetlaniem lampą LED lub bez niego (z lampą czas wnikania substancji czynnej jest krótszy).

Wybielanie

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie zębów metodą nakładkową polega na użyciu specjalnych nakładek oraz aplikowanego na ich wewnętrzną stronę żelu wybielającego. Składa się ono z dwóch etapów - gabinetowego i domowego. Pierwszy z nich, odbywający się u dentysty, polega na wykonaniu odlewu obu łuków zębowych Pacjenta. Na jego podstawie następnie sporządzane są gipsowe modele, a w oparciu o nie powstają nakładki. Zanim Pacjent zabierze je do domu, przymierza je jeszcze w gabinecie, aby sprawdzić, czy mu odpowiadają. Jeżeli je zaakceptuje, otrzymuje pełen ich komplet oraz zestaw strzykawek z substancją wybielającą o odpowiednim stężeniu (które zależy między innymi od oczekiwanego koloru docelowego i wrażliwości zębów).

Dalsze wybielanie to etap domowy. Pacjent samodzielnie stosuje nakładki. Żeby wybielanie przyniosło dobre rezultaty, powinien postępować przy tym zgodnie z wytycznymi lekarza. W zależności od zastosowanego preparatu nakładki nosi się przez około cztery godziny w ciągu dnia albo przez całą noc. Proces wybielania w domowych warunkach trwa zwykle od dwóch do czterech tygodni.

Wybielanie nakładkowe daje możliwość rozjaśnienia zębów o kilka odcieni. Jest to bezpieczna metoda, ponieważ stosowane w niej preparaty mają niskie stężenie substancji wybielających. Plusem jest też cena, niższa niż przy innych rodzajach wybielania.

Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?
Nie ma sprawy! Jesteśmy tu dla Ciebie! Skontaktuj się z nami klikając w przycisk poniżej:

Wybielanie zębów martwych

W Supradent wybielamy również zęby martwe. Dlaczego wymagają one zastosowania innego podejścia niż pozostałe zęby? Zębów martwych, a zatem pozbawionych miazgi nie da się wybielić standardowymi metodami. A ich kolor jest często problemem - nieraz ciemnieją te znajdujące się na samym przodzie łuku zębowego, czyli właśnie te najbardziej widoczne, co w oczywisty sposób zakłóca estetykę uśmiechu.

W wybielaniu zębów martwych nie wystarczy umieścić preparatu wybielającego na powierzchni. Trzeba rozprowadzić go też wewnątrz komory zęba. Cały proces wymaga powtórzenia - wybielanie zębów martwych odbywa się stopniowo, ponieważ należy na bieżąco kontrolować poziom rozjaśnienia i dopilnować, by wybielony ząb nie odbiegał kolorystycznie od pozostałych.

Wybielanie zębów

Co możesz teraz zrobić?

Marzysz o pięknym, białym uśmiechu? To marzenie da się zrealizować! Przyjdź do Supradent, a wspólnie wybierzemy najlepszą dla Ciebie metodę wybielania zębów. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 46 831 88 88 lub wypełniając formularz.

Zadzwoń: 46 831 88 88