Profilaktyka i higienizacja

Ale stomatologia zachowawcza to nie tylko leczenie, ale również zapobieganie próchnicy. Podstawą w profilaktyce są regularne wizyty higienizacyjne w gabinecie. Powinny się one odbywać raz na pół roku, a w przypadku Pacjentów palących papierosy nawet częściej. Jakie zabiegi wchodzą w skład gabinetowej higienizacji?

Zalecenia

Skaling

To usuwanie kamienia nazębnego. Odbywa się z zastosowaniem skalera - urządzenia emitującego ultradźwięki. Rozbija ono kamień, nie naruszając przy tym szkliwa. Skaling może być przeprowadzany nad i poddziąsłowo. W tym drugim przypadku usuwa się złogi kamienia z kieszonek dziąsłowych, używając w tym celu nie tylko skalera, ale także specjalistycznych kiretów.
Ale stomatologia zachowawcza to nie tylko leczenie, ale również zapobieganie próchnicy. Podstawą w profilaktyce są regularne wizyty higienizacyjne w gabinecie. Powinny się one odbywać raz na pół roku, a w przypadku Pacjentów palących papierosy nawet częściej. Jakie zabiegi wchodzą w skład gabinetowej higienizacji?

Piaskowanie

Ten zabieg polega na usuwaniu z powierzchni zębów osadów za pomocą dyszy, z której wydobywa się pod ciśnieniem strumień powietrza, wody i piasku stomatologicznego. Piasek stomatologiczny to drobiny czyszczące. Jest to mieszanina substancji na tyle twardych, że skutecznie likwidują osad, ale równocześnie na tyle delikatnych, żeby nie uszkodzić przy tym szkliwa.

Polerowanie

To doczyszczenie zębów z pozostałości nalotów. Zabieg przypomina szczotkowanie zębów, z tą różnicą, że używa się do tego celu specjalnych past polerskich. W ten sposób uzyskuje się gładką powierzchnię zębów, bez zagłębień i bruzd, w których mogłyby odkładać się osady i zanieczyszczenia. To pozwala dłużej utrzymać zęby w dobrym stanie.

higienizacja zębów Puszcza Mariańska

Fluoryzacja

Na powierzchnię zębów nakładany jest środek zawierający fluor. Pierwiastek ten wzmacnia szkliwo. Uodparnia je na działanie kwasów i bakterii, wspomaga jego odbudowę w miejscach drobnych ubytków, hamuje rozwój próchnicotwórczych bakterii i tworzy na zębach ochronną barierę utrudniającą przywieranie osadu i tworzenie się kamienia nazębnego.

Nowoczesna piaskarka

Higienizacja w naszym gabinecie odbywa się z wykorzystaniem zaawansowanej technicznie piaskarki. Ma ona wymienne dysze, dzięki czemu można dostosować urządzenie indywidualnie do każdego Pacjenta i warunków w jego jamie ustnej. Piaskarka ta ma dwa tryby pracy, między którymi można się swobodnie przełączać. Tryb “prophy” ma wyższe ciśnienie robocze i przeznaczony jest do pracy naddziąsłowej z użyciem węglanu wapnia i dwuwęglanu cyny, tryb “perio” natomiast ma mniejsze ciśnienie i powstał z myślą o pracy poddziąsłowej z użyciem glicyny.

Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?
Nie ma sprawy! Jesteśmy tu dla Ciebie! Skontaktuj się z nami klikając w przycisk poniżej:

Co możesz teraz zrobić?

Zapobieganie i leczenie próchnicy jest kluczowe dla zdrowia Twoich zębów. Dlatego nie zapominaj o regularnych wizytach higienizacyjnych i przeglądach stomatologicznych, a w razie problemów z zębami od razu umów się na wizytę w Supradent - możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer 46 831 88 88 lub wypełniając formularz.

Zadzwoń: 46 831 88 88