Profilaktyka i higienizacja

Profesjonalna higiena jamy ustnej jest niezbędna aby Twoje zęby były zdrowe i czyste!!!

Idealna higiena jamy ustnej warunkuje nie tylko zdrowy wygląd estetyczny ale przede wszystkim pozwoli uniknąć ryzyka demineralizacji i stałych przebarwień.

Dzięki dbaniu o prawidłową higienę jamy ustnej:unikniesz nieświeżego oddechu
zęby na długo pozostaną bez próchnicy
zachowasz zdrowe dziąsła
zmniejszysz ryzyko zachorowania na paradontozę

Profilaktyka jamy ustnej polega na usunięciu szkodliwych bakterii, które wywołują choroby oraz zalegają w trudnych do usunięcia w warunkach domowych złogów nazębnych. Szczotkowanie zębów uznawane jest za codzienność, ale niekiedy same domowe metody oczyszczania zębów są niewystarczające, dlatego tak ważne jest regularne odwiedzanie higienistki stomatologicznej i uzyskanie informacji na temat stanu higieny jamy ustnej.

W naszym gabinecie profesjonalne zabiegi higienizacji wykonują dyplomowane higienistki.Ich rola polega na:
ocenie stanu higieny jamy ustnej
instruktażu higieny jamy ustnej
ultradźwiękowym usuwaniu kamienia nazębnego i osadu
piaskowaniu;polerowaniu i fluoryzacji

Piaskowanie – jest to bezbolesny zabieg, którego efektem jest usunięcie ciemnych nalotów, osadów i przebarwień; polecany dla tych, którzy pragną odzyskać naturalną bieli zębów i poprawić wygląd uzębienia
Skaling – zabieg przeprowadza się za pomocą aparatu ultradźwiękowego. Skaler wykorzystywany przy usuwaniu najtwardszych złogów nazębnych formujących się przez mineralizację płytki nazębnej, potocznie zwanych kamieniem nazębnym. Zabieg zakończony jest wygładzeniem powierzchni zęba narzędziami ręcznymi i polerowaniem w celu zlikwidowania szorstkości powierzchni, która prowadzi do łatwiejszego nagromadzenia się płytki bakteryjnej i w efekcie tworzenie się kamienia nazębnego.
Fluoryzacja – ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania rozwojowi choroby próchnicowej zarówno u dzieci jaki i dorosłych .

Zalecenia