Implanty stomatologiczne – Żyrardów

Wykonujemy implanty stomatologiczne koło Żyrardowa. To niewielkie tytanowe śrubki, które wszczepia się w kości żuchwy lub szczęki, w miejsca pozostałe po korzeniach zębowych. Ich zadaniem jest uzupełnienie braków zębowych.
Implanty wykonane są z tytanu. Jest to materiał biokompatybilny. Oznacza to, że organizm nie traktuje implantu jako ciała obcego i nie odrzuca go. Dzięki temu implant zęba integruje się z kością (to proces osteointegracji), zostaje przez nią obrośnięty. W ten sposób zastępuje on naturalny korzeń, stając się podstawą, na której umocowana będzie rekonstrukcja protetyczna. Odpowiednio wszczepione implanty mogą posłużyć do rekonstrukcji pojedynczych braków zębowych, ale także większych luk w uzębieniu, a nawet do zrekonstruowania całego łuku zębowego. Wykonujemy implanty stomatologiczne dla Pacjentów z Grodziska Mazowieckiego, Rawy Mazowieckiej, Skierniewic i całego regionu. Każde spotkanie rozpoczynamy od wnikliwej analizy stanu jamy ustnej, która pozwala nam wdrożyć odpowiednie leczenie.

Zalecenia

Implanty krok po kroku

Oczywiście pierwszym krokiem jak zwykle w takich przypadkach jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i dokładnej diagnostyki, które pozwolą stwierdzić, czy Pacjent w ogóle kwalifikuje się do leczenia implantologicznego i czy występują jakieś przeciwwskazania, które będą wymagać przeprowadzenia pewnych zabiegów przygotowujących Pacjenta do implantacji (na przykład takich jak sterowana regeneracja kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej). Badania diagnostyczne pozwalają też lekarzowi zaplanować zabieg wszczepienia implantów w taki sposób, aby uzyskać jak największą jego skuteczność i jak największe bezpieczeństwo dla Pacjenta.

Samo wszczepienie implantów nie jest długotrwałym zabiegiem. Jest przeprowadzane w znieczuleniu, nie trzeba więc obawiać się bólu czy dyskomfortu. Po zabiegu potrzeba czasu, by miejsce zabiegowe wygoiło się, tkanki zregenerowały, a implanty zintegrowały z kością. W zależności od sytuacji trzeba odczekać od sześciu do dwunastu tygodni. Po tym okresie wykonywany jest zabieg założenia śruby gojącej. To element, który w estetyczny i naturalny sposób kształtuje dziąsło wokół implantu. Tradycyjnie pobierany jest wycisk uzębienia, ale w naszym gabinecie zamiast tego wykonujemy trójwymiarowy skan, na podstawie którego stworzona zostaje praca protetyczna. Założenie ostatecznej pracy protetycznej (może to być korona, most lub proteza całościowa) jest ostatnim etapem leczenia implantologicznego.

Implanty zębów  Puszcza Mariańska

Dlaczego warto wstawić implanty zębów?

Już nawet brak jednego zęba niesie ze sobą problemy. Nie tylko te natury estetycznej, choć one oczywiście na początek najbardziej rzucają się w oczy. Brak zęba zaburza jednak również funkcje żucia, doprowadzając przy tym również do zaniku kości – te z kolei nie są obciążane podczas spożywania posiłków, co prowadzi do ich stopniowego zanikania.

Implantologia umożliwia rekonstrukcję uzębienia w taki sposób, by nowy uśmiech nie tylko wyglądał naturalnie, ale też zapewniał odzyskanie funkcjonalności jamy ustnej. Implanty zębowe są jedynym rozwiązaniem stomatologicznym, które zamiast maskować brak zębowy, naprawdę zastępuje utracone korzenie, pozwalając na taką protetyczną rekonstrukcję, która nie tylko wygląda, ale też funkcjonuje jak naturalne uzębienie. Dzięki najlepszym rekonstrukcjom na implantach można znowu jeść nawet twarde pokarmy, a siły żucia przenoszone są na kość, przeciwdziałając jej zanikowi.

Mocowanie na implantach zapewnia też rekonstrukcji protetycznej stabilność. Pacjent nie musi się obawiać, że proteza przemieści się czy nawet wypadnie w najmniej dogodnym momencie. Implanty zapewniają komfort użytkowania rekonstrukcji protetycznej. Ma to duże znaczenie nie tylko dla zdrowia jamy ustnej i estetyki uśmiechu, ale też dla samopoczucia Pacjenta. Luki w uzębieniu odbierają pewność siebie, przez co mogą prowadzić do wycofania się z życia towarzyskiego i zawodowego. Dzięki implantom można zrekonstruować uzębienie w sposób tak naturalny, że Pacjent może znów bez kompleksów udzielać się w codziennych kontaktach z innymi ludźmi.

Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?
Nie ma sprawy! Jesteśmy tu dla Ciebie! Skontaktuj się z nami klikając w przycisk poniżej:

Nowoczesna diagnostyka obrazowa

Aby skutecznie przeprowadzić leczenie implantologiczne, kluczowa jest diagnostyka obrazowa. Podstawowym badaniem jest tutaj tomografia komputerowa. Pozwala uzyskać trójwymiarowy obraz danego obszaru. Dentysta poznaje dzięki temu stan uzębienia Pacjenta, gęstość i stan jego kości, grubość błony śluzowej, wysokość wyrostka zębodołowego, położenie otworów bródkowych i przebieg nerwu dolnego. To umożliwia takie zaplanowanie zabiegu, by uzyskać jak największą skuteczność, a równocześnie jak największe bezpieczeństwo Pacjenta.

W naszym gabinecie dysponujemy nowoczesnym tomografem, który wykorzystujemy właśnie do tego celu. To nowoczesne urządzenie zapewnia pole obrazowania trójwymiarowego dopasowane do kształtu łuku szczękowego, w tym również pełne obrazowanie obszaru tylnych zębów trzonowych.

Tomograf ten jednocześnie wykonuje też zdjęcia pantomograficzne, a zatem to jedno urządzenie łączy w sobie obrazowanie dwuwymiarowe i trójwymiarowe. Posiada też tryb SQ, umożliwiający zredukowanie dawki promieniowania nawet o 62% oraz tryby przeznaczone do diagnostyki dzieci, znacznie obniżające tę dawkę bez utraty ważnych informacji diagnostycznych.

Implanty zębów Żyrardów

PRF - szybsze gojenie

Przy leczeniu implantologicznym stosujemy PRF (Platelet Rich Fibrin), czyli krwiopochodne preparaty bogate w fibrynę, zawierające skoncentrowane płytki krwi. PRF uzyskujemy z krwi Pacjenta. Materiał ten ma działanie wspomagające regenerację tkanek. Dzięki temu po zabiegach wymagających dużej ingerencji w tkanki (a takim zabiegiem jest między innymi właśnie wszczepienie implantów) gojenie przebiega szybciej, a ryzyko powstania powikłań (takich jak procesy infekcyjne czy zakażenia krzyżowe) zostaje maksymalnie ograniczone. PRF umożliwia szybszy powrót Pacjenta do normalnej funkcjonalności.

Kompleksowa diagnostyka komputerowa

W leczeniu implantologicznym równie ważne jak same implanty są mocowane na nich uzupełnienia protetyczne. W naszej pracy nad nimi wykorzystujemy technikę pozwalającą na bardzo dokładne rezultaty. To komputerowa technologia wspomagająca projektowanie i wykonywanie uzupełnień protetycznych. Tradycyjny wycisk zębów konieczny do wykonania pracy protetycznej zostaje zastąpione trójwymiarowym skanowaniem, pozwalającym uniknąć błędów, jakie zdarzają się przy tradycyjnych wyciskach. W ten sposób zostaje stworzony wirtualny model 3D o większej precyzji niż zwykłe modele protetyczne. Zaprojektowane w ten sposób uzupełnienie protetyczne zostaje wykonane we frezarce z dokładnością do 0,2 mikrometrów, nieosiągalną w tradycyjnej protetyce.

Co możesz teraz zrobić?

Masz luki w uzębieniu? Implanty mogą okazać się właśnie takim rozwiązaniem, jakiego szukasz. Umożliwiają zrekonstruowanie estetycznego i funkcjonalnego uśmiechu w najlepszy z dostępnych sposobów.
Przyjdź do Supradent i przekonaj się, co możemy dla Ciebie zrobić. Możesz umówić się na wizytę, dzwoniąc pod numer 46 831 88 88 lub wypełniając formularz.

Zadzwoń: 46 831 88 88