Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe?

Implanty pomogły już wielu Pacjentom odzyskać kompletny uśmiech. Umożliwiają one zrekonstruowanie uzębienia w sposób doskonalszy niż jest to możliwe przy użyciu innych metod. Jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Stabilna odbudowa protetyczna

Wybrakowane uzębienie jest źródłem problemów z funkcjonalnością jamy ustnej i estetyką. Dlatego należy je odbudować protetycznie. Niestety tradycyjne rozwiązanie tego problemu, czyli ruchoma proteza, jest dalekie od doskonałości. Przyzwyczajenie się do takiej protezy zabiera sporo czasu, a jej stabilność pozostawia sporo do życzenia. Proteza może przemieszczać się w jamie ustnej, a nawet, co gorsza, wypaść (zdarza się to zwłaszcza podczas kichania czy śmiechu, ale może przytrafić się i w trakcie zwyczajnej rozmowy).

Rozwiązaniem są implanty. Wszczepia się je w kość żuchwy lub szczęki w miejsce po korzeniach. Ponieważ implanty są wykonane z biozgodnych materiałów, nie są przez organizm traktowane jako ciała obce. Dzięki temu integrują się z tkanką kostną. Są przez nią obrastane, co sprawia, że mogą przejąć rolę naturalnych korzeni zębowych i zapewnić zamocowanym na nich uzupełnieniom protetycznym niespotykaną wcześniej stabilność. Praca protetyczna osadzona na implancie nie przemieszcza się i nie grozi jej wypadnięcie. Nie trzeba się więc także obawiać zadławienia nią podczas snu. Rozwiązania korzystające z implantów są więc znacznie bardziej komfortowe niż tradycyjne protezy.

Przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej

Braki zębowe zaburzają funkcjonalność jamy ustnej. W zależności od tego, jak są rozległe, utrudniają lub uniemożliwiają prawidłowe gryzienie i żucie pokarmów. Efektem jest to, że do układu pokarmowego trafiają większe kawałki pokarmu, co nieraz prowadzi do zaburzeń trawiennych.Chcąc poradzić sobie z tym problemem, osoby o wybrakowanym uzębieniu często zmieniają swoją dietę, rezygnując z pokarmów wymagających dużo gryzienia, a zamiast tego wybierając te o miękkiej czy wręcz płynnej konsystencji. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie. Po pierwsze dlatego, że może się wiązać z rezygnacją niektórych ulubionych potraw. Po drugie natomiast dlatego, że wykluczenie ze swojej diety pokarmów wymagających gryzienia może sprawić, że nie organizmowi będzie brakować niektórych potrzebnych mu składników.Prace protetyczne na implantach pozwalają gryźć i żuć w naturalny sposób, można więc znów bez trudu spożywać wszystkie pokarmy, również te twarde.

Implanty zębów  Puszcza Mariańska

Przeciwdziałanie zanikowi kości

Braki zębowe są też przyczyną stopniowego zaniku tkanki kostnej. Dzieje się tak nawet w przypadku, gdy brakuje pojedynczego zęba. Kość w tym miejscu nie jest wtedy prawidłowo obciążana. Podczas spożywania posiłków nie są na nią przenoszone siły żucia. To właśnie sprawia, że tkanka kostna zaczyna ulegać atrofii, czyli zanikać.Dlaczego jest to problem? Otóż zmniejszająca się ilość tkanki kostnej odbija się niekorzystnie na funkcjonalności jamy ustnej, a także estetyce twarzy.Tradycyjne protezy nie wystarczą, by zaradzić temu problemowi. Inaczej jest z uzupełnieniami protetycznymi na implantach. Implanty, jak już powiedzieliśmy, przejmują funkcje naturalnych korzeni. Podobnie zachowują się również podczas spożywania posiłków - przenoszą siły żucia na kość, dzięki czemu znów jest ona obciążana, a proces atrofii zostaje przyhamowany.

Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?
Nie ma sprawy! Jesteśmy tu dla Ciebie! Skontaktuj się z nami klikając w przycisk poniżej:
Implanty zębów Żyrardów

Co możesz teraz zrobić?

Masz luki w uzębieniu? Implanty mogą okazać się właśnie takim rozwiązaniem, jakiego szukasz. Umożliwiają zrekonstruowanie estetycznego i funkcjonalnego uśmiechu w najlepszy z dostępnych sposobów.
Przyjdź do Supradent i przekonaj się, co możemy dla Ciebie zrobić. Możesz umówić się na wizytę, dzwoniąc pod numer 46 831 88 88 lub wypełniając formularz.

Zadzwoń: 46 831 88 88